NAJNOWSZE
Trzech Króli po czesku
Korzystając z dnia wolnego od pracy, postanowiłem z kolegą wybrać się świętować do Czech. Jednym z pierwszych zdjęć jakie wykonałem tego dnia, był tzw. strzał rozpaczy a na nim Margherita, czyli 750 702-3 prowadząca " rychlika" 928 z Trutnova do Pragi. Piękna zima widoczna na zdjęciu, znikła definitywnie dzisiejszej nocy wraz z dodatnimi temperaturami. Przynajmniej w Jeleniej Górze.
ET22-828, ET22-1012
Dwa zielone byczki samotnie stoją przed halą lokomotywowni Warszawa Odolany. W miarę możliwości starałem się kadrować tak aby przynajmniej wyglądało jako tako, jeśli chodzi o obróbkę zdjęcia to chciałem uzyskać coś w rodzaju "starszego" zdjęcia :)
W drodze na tankowanie.
ST44-1230 + SM42-1279 + ST45-13 mijając Tomaryny jadą do Olsztyna uzupełnić zapas paliwa.
EP09-012
EP09-012 należąca do Centralnego Zakładu PKP Intercity w Warszawie zbliża się do stacji Malbork z pociągiem EIC Klimczok relacji Gdynia Główna - Bielsko Biała Główna
Pendolino w Malborku
Pendolino ED250 niestety o niezidentyfikowanym numerze zbliża się do stacji Malbork, pociąg EIC Premium 5306/7 relacji Gdynia Główna - Kraków Główny
ED250-003
ED250-003 z pociągiem EIP 3106 z Krakowa do Warszawy Wschodniej w mrożny wieczór oczekuje odjazdu z peronu 4 krakowskiego dworca.
ET22-1212
Helmut ze składem węglarek mknie w stronę Warszawy Wschodniej Towarowej ( WWT ). Za jakiś czas po odstawieniu składu byczek luzem wróci na WPT ( Warszawa Praga Tranzytowa ). Czasem warto na rodzinny spacer zabrać aparat.
Węglowe brutto na dwie turbostonki.
SM42-1318 na popychu węglowego brutta prowadzonego niezidentyfikowaną turbostonką uchwycona na szlaku podg Długoszyn - Sosnowiec Jęzor.
ET22-923
Niebieski byk ze składem dumpcarów pokonuje łuk na Towarowej Obwodnicy Wrocławia jadąc szlakiem podg Stadion - Wrocław Brochów.
ET41-050 i ET41-199
Niebieski jamnik wraz z zielonym na zimno i długim składem węglarek zatrzymał się w stacji w Czechowicach Dziedzicach.
ET42-025 i ET41-017
Czapajew z jamnikiem opuszczają stację Dąbrowa Górnicza Towarowa udając się do szopy w Jaworznie Szczakowej.
163-026-8
Ośnieżona "Gabrysia" w śnieżnej zamieci na czele pociągu IR "Piast" z Wrocławia Głównego do Warszawy Wschodniej pokonuje szlak Gliwice Łabędy - podg Szobiszowice.
181 028-2
Knedel Transody ze składem gruszek w relacji Inowrocław Chemia - Dąbrowa Górnicza Wschodnia zbliża się do stacji docelowej. Szlak podg. Kozioł - Dąbrowa Górnicza Wschodnia.
osiągając prędkość dźwięku...
25.11.2014 | szlak Bydgoszcz Gł. - Maksymilianowo | TLK "Mieszko" osiąga prędkość dźwięku ;)
Gubin
6.01.2015. Gubin. ST44-1212 ze składem talbotów z Czerwieńska do Guben. Obok stoi wygaszona TEM2-024 (ecco Rail).
ET22-1168
6.01.2015. Czerwieńsk. ET22-1168 wraz z SM42-957, ET22-738 i ET22-731 oczekują na odjazd w stronę Poznania.
Na Zgierskim torze
Na ten kadr naszła mnie ochota z chwilą kiedy wróciłem z Koluszek. Akurat SM42 podjechał w chwili kiedy wysiadłem. Wyszło jak wyszło :).
W obawie przed....
Tak naprawdę fotka z tych gorszych (nie mówię o jakości). Zawsze denerwowała mnie jedna rzecz :) Gdzie nie staniesz przy rozjazdach zawsze coś w kadr wejdzie. Ponieważ cała infrastruktura kolejowa jest zakręcona jak świński ogonek niejednokrotnie zdjęciem można "nie trafić"
Co potężniejsze ?
Byk, czy najwyższy budynek we Wrocławiu zwany "Sky Tower"-em (zwany wielkim k...... ) ?
Menu

Ilość fotek w bazie danych: 22638 Fotki po wyświetleniu ustawiają się od najnowszej. Strzałki służą do przewijania fotek o 20 do przodu lub do tyłu.