NAJNOWSZE
EU07A-001
Jak zobaczyłem zdjęcie kolegi Bialy65 pomyślałem sobie no kurczę był tego samego dnia co ja. Jednak moje zdjęcie troszkę starsze, początki fotografii kolejowej na zdjęciu EU07A-001 z pociągiem EIC.
Kiedyś... (vol. 1)
Kiedyś byłem młody... Kiedyś można było bez problemu zapakować rower do porannego osobowego z Suwałk do Ełku i potem cały dzień pograsować z aparatem po Mazurach... Kiedyś było co fotografować... Kiedyś była przede wszystkim normalna kolej, może niedoinwestowana, siermiężna, ale była to kolej normalna, dla ludzi...
EU07A-002
Asynchroniczna Siódemka z pociągiem EIC "Fredro" rel. Warszawa Wschodnia - Wrocław Główny czeka na odjazd ze stacji startowej. Coś z letnich, ciepłych klimatów na mroźne styczniowe dni ;-)
KOLZAM
Wiem, że ciasno, chociaż nieco lepiej jednak znów warunki pogodowe sprawiły, że zdjęcie ma w sobie nieco uroku. Tło może nie powala natomiast zamglenie jak również ślady wycieraczek na drezynie uważam za dodające pozytywu. Nie wiedziałem do jakiej kategorii wrzucić więc tu podsyłam. Jakby co, dajcie znać, że źle to przerzucę a jak źle źle jakościowo to nie wrzucajcie :).
Spendolił mii pociąg
Zdjęcie stricte z RAWu z nałożonym filtrem. Dodatkowo niewielki szum widoczny ze względu na małe światło i spore ISO. Nieco czerni dodaje uroku mimo iż pociąg jest od tzw. dupy strony. Zdjęcie robione koło 15 więc szarość wszechobecna :(
LEO Express w Ceskim Tesinie v 2
Tak jak mi zasugerowal Marcin znalazłem to drugie z LEO-siem w chwili ruszania z Ceskiego tesina
Cyku cyku
Akurat ta fotografia moim zdaniem ma w sobie coś. Co mam na myśli. Obraz nieco starszej konstrukcji EN-57 idealnie komponuje się z zardzewiałą kładką nad torami.
Słowacka 131 oczekuje na wolną drogę
W oczekiwaniu na LEO trafił mi się Słowacki Jamnik 131-016 w oczekiwaniu na wolną drogę w kieunku na Ostravę.
LEO Express w Ceskim Tesinie
Od nowego rozkładu połączenia EX oprócz CD (CD-pierdziolino), Regio-Jet obsługę na odcinku Trinec - Praha zaczął LEO-expres. Zdjęcie wykonane o 14.27. Przed chwilą w tym samym kierunku odjecjał EX-CD oraz Rychlik do Mostów. Jazda w odstępie blokady samoczynnej. LEO co nie widać na semaforze dostał tylko 2 pomarańczowe gdyż szlak zajety przed nim przez Rychlika a przed rychlikiem EX. Odjazdy z Ceskiego Tesina w rozkładzie 2015 tutaj http://www.zelpage.cz/odjezdy-2015/cesky-tesin.html
EU07-092
Siódemka z TLK "Monciak" rel. Przemyśl Główny/Zagórz/Zakopane - Gdynia Główna przejeżdża przez most nad Nogatem w Malborku
EP09-044
Dziewiątka wraz z pociągiem TLK "Bałtyk" rel. Poznań Główny - Gdynia Główna wyjeżdża z Pelplina
EP07-1020
Budyń z TLK "Sztygar" z Wrocławia Głównego do Lublina jedzie szlakiem Gliwice Łabędy - podg Szobiszowice. Pozdrawiamy Szymona0975 który towarzyszył nam w tej wyprawie.
Gama Marathon
Maratończyk w służbie OrlenKolTrans odpoczywa po przyprowadzeniu beczek na bocznicy Petrolotu w Warszawie. Z miejsca trzeba podziękować ochronie że tak sprawnie ganiała mnie po terenie bocznicy :)
Menu

Ilość fotek w bazie danych: 22638 Fotki po wyświetleniu ustawiają się od najnowszej. Strzałki służą do przewijania fotek o 20 do przodu lub do tyłu.