Witaj: Gość

NAJNOWSZE


EP07-1008

EP07-1008 z TLK "Wisła" z Wisły Głębce do Warszawy Wschodniej , jedzie szlakiem Myszków - Poraj , mijając po drodze Nową Wieś Żarecką . Pozdrawiam Marcina za cynk :) .

TLK Gwarek z EP07-480 29 sierpnia 2014 r. opuszcza wieczorem Środę Wlkp.

Na przekór nadciągającemu zmierzchowi i opadom deszczu przystanąłem w Środzie Wlkp, by złapać w kadr o 18.19 TLK Gwarka. W tle olbrzymi silos cukru miejscowej cukrowni.

"Impulsy" dla Małopolski

3 nowe "Impulsy" - 36WE dla województwa małopolskiego chwilę przed wyruszeniem z Nowego Sącza na jazdę próbną.

EP07-448 po przyprowadzeniu TLK Śnieżka z Warszawy

Obok EN57-1951 czekający na manewry,dalej jako IZERY do Wrocławia

Strażnik

W postaci semafora,pilnujący ST43-177 na Jaworzyńskiej stacji.

Widziany między drzewami

...marokan 201Eo-002 na postoju

Nurek z " Pojezierzem"

TLK " Pojezierze" prowadzone lokomotywą 754 037-0, pokonuje łuk tuż po minięciu przystanku osobowego w Nowym Młynie. Widoczne za drzewami zabudowania, to charakterystyczny dla tego miejsca, opuszczony po PGRowski młyn.

SM42-3005

|28.08.2014| Jedna z najnowszych (zmodernizowanych) lokomotyw PKP IC.

SP42-260

|24.08.2014| Już muzealna lokomotywa pasażerska SP42-260 w skansenie w Chabówce. Za "kociołkiem" TKt48-18 z Jaworzyny Śląskiej.

EN81-007

|28.08.2014| EN81-007 na terenie lokomotywowni w Krakowie Płaszowie.

Flirty Stadlera

Dwa składy ER75 " Flirt " jako pociąg osobowy rel. Siedlce - Warszawa Zachodnia zbliża się do Warszawy Rembertowa.

191-952

Siemens-Vectron 191-952 z próżnym składem węglarek zbliża się do Jaroszowca Olkuskiego.

ST44-1101

Na słowo musicie uwierzyć, bo niestety, centralnie i do tego w stronę niskiego, ostrego słońca. Dziad z towarem Terespol Pomorski - Suwałki wyjeżdża z Papierni.

Się sieć zaczyna

Tak wygląda szlak Goleszów - Cieszyn. Ostatni odcinek się tutaj zaczyna z siecią. Za mną za plecami jest odcinek gdzie na terenie miasta tzw. Cieszyna już byzmesmeny zawineli sieć. Niestety Policja ma wazniejsze sprawy na głowie - np. pilnowanie i wlepianie mandatów za picie piwa z puszki :-)

EP09-032

Ropocice. EP09-032 z pociągiem EIC "Ondraszek" z Warszawy Wschodniej do Bielska białej przemyka szlakiem podg Knapówka - Psary.

SU46-026

05.04.2014 | Stary Węgliniec | SU46-026 z mieszańcem zbliża się do Węglińca.

"Pół Czapajewa"

Sekcja "A" popularnej w Polsce lokomotywy towarowej ET42 zwanej także "Ruskiem"(w związku z Jej pochodzeniem,stoi sobie na terenie Lokomotywowni Rybnik

Uciekając przed burzą...

Kibel PR relacji Kluczbork - Wrocław żwawo śmiga przed nadchodzącą ulewą wśród bierutowskich pól.

Kto rano wstaje...

...ten asynchrona łapie. EU07A-003 prowadzi lekko opóźnione Karkonosze.

"Przewóz materiałów sypkich...

otwartymi węglarkami jako narzędzie obniżania kosztów transportu kolejowego"- ot, taki tam tytuł rozprawki naukowej. Wszystko to, co wywiane, zmniejsza brutto pociągu. Na zdjęciu lokomotywa prowadząca skład węglarek zostawia za sobą chmurę pyłu zawieszonego od ul. Krzemienieckiej do ul. Strzegomskiej (tyle przynajmniej stwierdziło moje nieuzbrojone oko).

 

Menu

Ilość fotek w bazie danych: 22641 Fotki po wyświetleniu ustawiają się od najnowszej. Strzałki służą do przewijania fotek o 20 do przodu lub do tyłu.